Първият сензационен резултат на Световното първенство по футбол е факт, след като европейският шампион Испания не успя да победи дебютанта Кабо Верде.
Един от фаворитите за титлата бе много далеч от обичайното си ниво и не можеше да разчита от първите минути на голямата си звезда Ламин Ямал, а това се отрази доста на представянето на тима.
За Кабо Верде спечелената точка е историческа, особено на фона, че срещу себе си имаха носителя на „Златна топка“ Родри и звезди от „Челси“, „Барселона“, „Манчестър Сити“ и други грандове.
Островната държава, разположена в Атлантическия океан, е най-малката страна по площ (4033 квадратни километра) и втората най-малка по население (525 000 души) в историята на Световните футболни финали, като с по-малко жители е единствено друг дебютант в лицето на Кюрасао
Любопитно е, че в отбора има три имена, които са свързани с първенството на България – Марсио Роса, който пази за „Монтана“ и изпадна от елита тази година, Дерой Дуарте от „Лудогорец“ и някогашното крило на „Левски“ Гари Родригес, който е трети капитан и има 60 мача и 10 попадения с националния екип.
Роса беше резерва в срещата, но Дуарте влезе през второто полувреме и помогна на отбора си. А за състава на Испания сега предстои първо да преглътне жестоките критики за представянето си, а след това да се съвземе.