По плажовете на Южното Черноморие продължава да изплува мазут. Само за последните четири дни сигналите за замърсяване са над 40. Съобщения за нефтени петна има по плажове от Созопол до Синеморец.
На концесионерите и на съответните общини са издадени предписания за незабавно почистване.
Източникът на замърсяването обаче не може да установен. Според Изпълнителната агенция „Морска администрация“, цитирана от БНТ, става въпрос за стари отлагания на нефтопродукти, които са били изхвърлени на брега от силното вълнение през последните дни.
Конкретен източник на замърсяването не може да бъде установен, тъй като става дума за остатъчни вещества от неизвестен период.