
Народното събрание ще проведе дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков.
Правителството е подложено на вота по искане на 54 депутати от „Възраждане“, „Величие“ и МЕЧ, но няма никакви шансове за падането му.
Към момента всички останали политически сили са обявили, че няма да подкрепят акцията на трите групи, които атакуват кабинета с мотив за „провал във външната политика„.
Последната заявка за лоялност към кабинета дойде от ДПС-Доган във вторник вечер.
Дебатите по вота на недоверие ще се проведат едва като четвърта точка в парламентарния дневен ред, както се вижда по проекта за програма на Народното събрание.
Гласуването по вота се провежда не по-рано от 24 часа от приключването на разискванията, т.е. вероятно ще се падне най-рано в четвъртък следобед.
Правителството на Росен Желязков се закле на 16 януари 2025 г. Вотът на недоверие беше внесен едва на втория месец от управлението му.