Народният театър обяви начало на продажбата на билети за двете български премиери на „Вакханки“ от Явор Гърдев.
Спектакълът ще се играе пред българска публика тази есен, след като заслужи високи оценки при лятното си турне в Гърция и Кипър.
„Вакханки“ ще се играе на Античния театър в Пловдив на 30 септември, а билети могат да се купят оттук:
Втората дата, на която постановката може да се гледа, е 9 октомври в София, Зала 1 на НДК. Билетите могат да се поръчат оттук:
Международната продукция на Явор Гърдев по „Вакханки“ от Еврипид беше представена за първи път на една от най-древните сцени – Античния театър в Епидавър. Още с първите си представления спектакълът беше посрещнат с бурни овации.
Гръцката критика определи премиерата на „Вакханки“ в Епидавър като театрален триумф и едно от значимите събития на фестивалния сезон. В отзивите бяха откроени цялостната и смела режисьорска концепция, силните актьорски изпълнения и необичайното съчетание между античната трагедия и музикалния свят на The Tiger Lillies.
Британското трио изпълнява на живо единадесет песни, създадени специално за продукцията. Музикантите участват в действието като съвременни рапсоди от света на Дионис.
Представлението е изцяло на английски език с български и английски субтитри.
Спектакълът е копродукция на Народния театър „Иван Вазов“, Фестивала „Атина – Епидавър“, Държавния театър на Северна Гърция и Vegas Cultural Co.